Chocolate Chips Muffins

Chocolate chip muffins

March 09 , 2015 by: Agnieszka Muffinki

Robiąc w sobotę zakupy nabrałam strasznej ochoty na muffinki. W sumie trudno było się oprzeć, w szczególności że z witrynki w piekarni patrzyły na mnie muffinki. Śliczne, duże, wyrośnięte muffinki. Stałam w długiej kolejce i podziwiałam je.

Czekoladowe, z jagodami, z bezą, owocowe po prostu jakie tylko sobie zamarzysz. I tak cichutko krzyczały „kup mnie! Zjedz mnie!” I już prawie się złamałam kiedy pani zapytała się „czy coś słodkiego sobie pani życzy? Pączka? Muffnikę? serniczek?” Dzielnie powiedziałam nie i wymaszerowałam z tylko z chlebkiem.

m7a

Za to w domu szybciutko przystąpiłam do pieczenie. Hmmmmm a jakie by zrobić? Czekoladowe? Nie. Ojej z jagodami. Tak właśnie tak! Szkoda tylko że nie jest na nie sezon i niestety w zamrażalce też pusto L co tu wymyślić? Mam! Maślane z kawałkami czekolady J tak zdecydowanie tak. Nie minęło 10 minut i w piekarniku już rosły muffinki.

m5a

Co jest nam potrzebne?

1 ¼ szklanka maślanki

2 ½ szklanki mąki

1 łyżeczka proszku do pieczenia

1 szklanka cukru

113 g roztopionego masła – pamiętamy żeby masło wystudzić!

2 jajka

Zapach waniliowy

200 g groszków czekoladowych (lub pokrojonej czekolady)

 m1a

Nagrzewamy piekarnik do 180C.

W dużej misce ubijamy jajka z cukrem. Później dodajemy proszek do pieczenia, zapach, maślankę i rozpuszczone masło. Gdy składniki się połączą z sobą dodajemy mąkę i mieszamy szybko. Na koniec wrzucamy czekoladę i oczywiście mieszamy.

Ciasto nakładamy do ¾ wysokości foremek. Pieczemy ok. 20 min.

m2a

Smacznego!!

Buttermilk chocolate chip muffins

m4a

While doing my Saturday shopping I was craving muffins so badly. It was hard to resist, especially while standing in line in my bakery. I could see all those gorgeous muffins. Big, well-risen, so good smelling muffins. I was waiting in line and just looking at them. Chocolate, blueberries, with meringue or fruit. OMG delicious! And they were saying “buy me!! Eat me!!” I almost caved in when the saleswoman asked “would you like something sweet? Doughnut? Muffin? Cheesecake?” But I sad no and walked out only with my bread.

I got home and got all the ingredients for muffins. And now the hard part, what muffins should I make? Chocolate? Hmmm No? Maybe blueberry? Definitely yes! But wait its not the season for fresh blueberries and I did not have any frozen once. Not good. Let me think… I got it! Buttermilk chocolate chip muffins. Bull’s-eye! 10 minutes later my muffins were in the oven.

Recipe

1 ¼ cup of buttermilk2 ½ cup of flour

1 tsp of baking powder

1 cup of sugar

½ cup of melted butter – remember to let the butter cool down!

2 eggs

Vanilla extract

1 ½ cup of chocolate chips

Preheat the oven to 375F.

In a large bowl cream the eggs with sugar. Add baking powder, vanilla extract, buttermilk and melted butter. Mix everything together and then add flour and mix again. In the end fold in the chocolate chips.

Fill the muffin tins to ¾ of their height. Bake about 20 minutes.

Enjoy!!!

m3a

CZEŚĆ!

Jestem Agnieszka, a w sumie to Aguś. Witajcie w moich słodkich progach. Mam nadzieję, że każdy znajdzie tu coś dla siebie :)

zBLOGowani.pl
Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i wyszukiwarka przepisów
blogi kulinarne
Odszukaj.com - przepisy kulinarne