Dobroczynny wpływ kawy ziarnistej na zdrowie

Kawa ziarnista ma bardzo dobry wpływ na ludzkie zdrowie, ponieważ bogata jest we właściwości lecznicze. Ziarna kawy są niezwykle cenionym surowcem przez zarówno przemysł kosmetyczny, jak i farmaceutyczny. Bogata jest w substancje, które opóźniają proces starzenia się organizmu. Kawę uzyskuje się z pestek owoców zielonych krzewów kawowca. Uprawiany jest on w międzyzwrotnikowej strefie, głównie w Ameryce Południowej oraz Afryce, gdzie to właśnie tam poznano ich zastosowanie oraz właściwości lecznicze. Czerwone pestki kawowca są następnie suszone i prażone, wskutek czego brązowieją. Kawa jest napojem pochodzącym z mielonych ziaren wcześniej uprażonego kawowca. 

Dobroczynny wpływ na ludzkie zdrowie ziaren kawy

Kawa ziarnista ma dobroczynny wpływ na ludzki organizm. Oczywiście należy spożywać ją w umiarze, ponieważ jej nadmiar może wywołać skutki odwrotne od zamierzonych. Każdego dnia na świecie spożywana jest w ilości ponad trzech miliardów filiżanek. Największe spożycie, jeżeli przeliczymy na jednego mieszkańca, odnotowano w Skandynawii i jest to ponad 10 kg kawy ziarnistej rocznie. Konsumpcja kawy w Polsce oceniana jest na od 1 do 1,5 filiżanki kawy dziennie. Odpowiada to rocznemu spożyciu od 2 do 3 kg kawy ziarnistej rocznie. Zdecydowana większość kawy pochodzi z odmiany Robusta lub Arabica. Ponad 70 procent produkcji na świecie pochodzi z odmiany Arabica, która ma łagodny i aromatyczny smak. Robusta pochodzi w głównej mierze z Azji i Brazylii. Ma ona zdecydowanie gorzki smak, a także zawiera o ponad 50 procent więcej kofeiny od popularnej Arabica. 

Kawa ziarnista bogata jest w kofeinę

Kofeina to najbardziej ceniony składnik kawy, ponieważ to ona determinuje właściwości lecznicze. Kofeina zawarta w kawie znajduje swoje zastosowanie w lekach przeciwbólowych, przeciwmigrenowych, pobudzających oraz przeciwastmatycznych. 

Kawa ziarnista ma dobroczynny wpływ na ludzki organizm, kawa ziarnista zawiera kofeinę, Kawa ziarnista, czyli produkt wysokiej jakości w niskiej cenie!  ma właściwości przeciwbólowe oraz pobudzające ludzki organizm.