Chlebek bananowy **** Banana bread

 gallery photo

Chlebek bananowy

March 3, 2016 by: Agnieszka fit

Ostatnio kupiła trochę za dużo bananów. No dobrze może nie za dużo, ale bardzo szybko dojrzały. W związku z tym postanowiłam zrobić z nich zdrowy chlebek bananowy. Prosty przepis a chlebek jest przepyszny.

chlebek

Co jest nam potrzebne?

2 szklanki maki pełnoziarnistej

2 łyżeczki cynamonu

1 łyżeczka sody oczyszczonej

½ łyżeczki soli

4 dojrzałe banany

½ szklanki brązowego cukru

2 jajka

1/3 szklanki mleka sojowego lub innego mleka

2 łyżeczki ekstraktu waniliowego

chlebek bananowy

Podłużną foremkę wykładamy papierem do pieczenia, smarujemy masłem i wysypujemy bułka tarta. Piekarnik nagrzewamy do temperatury 180C.

Banany blendujemy. Jajka ubijam z cukrem. Dodajmy cynamon, wanilię, sodę i sól i miksujemy. Następnie dodajemy mąkę i mleko i znowu miksujemy. Na koniec dodajemy zblendowane banany i miksujemy. Ciasto na chlebek przelewamy do przygotowanej foremki. Wstawiamy do nagrzanego piekarnika. Chlebek pieczemy 40-50 minut. Po 20 minutach foremkę przykrywamy delikatnie folią i pieczemy dalej. Chlebek wyjmujemy z piekarnika i odstawiamy do ostygnięcia.

Smacznego!!

chlebek

Banana bread

Recently I bought to any bananas. Ok maybe not to any but the got ripped so quickly. That’s why I decided to turn my bananas into a healthy banana bread. The recipe is super easy and the bread aazing.

Recipe

2 cups of whole wheat flour

2 tsp of cinnamon

1 tsp of baking soda

½ tsp of salt

4 ripe bananas

½ cup of brown sugar

2 eggs

1/3 cup of soy milk or other milk

2 tsp of vanilla extract

banana bread

Line a long pane with baking paper, grease with butter and sprinkle with bread crumbs. Preheat the oven to 350F.

Blend the bananas. In a bowl cream together eggs and sugar. Add cinnamon, vanilla, baking soda, salt and mix. Now add the flour and milk and mix. At the end at the bananas and mix. Pour the batter to the prepared pan. Bake for 40-50 minutes. After 20 minutes cover the pan with aluminum foil.

Enjoy!

banana bread

CZEŚĆ!

Jestem Agnieszka, a w sumie to Aguś. Witajcie w moich słodkich progach. Mam nadzieję, że każdy znajdzie tu coś dla siebie :)

zBLOGowani.pl
Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i wyszukiwarka przepisów
blogi kulinarne
Odszukaj.com - przepisy kulinarne